THE FREAK STACK™
Athletech Sport Nutritions® nya Pre workout FREAK OUT™ är en mycket kraftfull och potent prestationshöjare - En riktig hardcore-PWO!
Athletech Sports Nutrition® har byggt upp sig ett starkt namn på pwo marknaden och har genom åren levererat flera omtalade prestionshöjare med höga ambitioner och stor branschkunskap - och detta är inget undantag. I vanlig ordning gör Athletech en aldrig besviken.
Träna tyngre och hårdare än någonsin med FREAK OUT™
- Ökad uthållighet
- Ökad fokus
- Ökad pump
- Långvarig energi utan krasch!
FREAK OUT™ ökar/ger dig en kraftfull och intensiv prestionshöjning som håller hela passet fast utan att få den klassiska "pwo kraschen".
FREAK OUT™ är även den perfekta produkten för dig som vill öka uthålligheten och minska tröttheten i musklerna för att kunna maximera dina träningspass! I denna mycket noga sammansättning adderades även en mycket stark pumpformula för dig som älskar rejält tryck i musklerna!
Träna tyngre och hårdare än någonsin med FREAK OUT™
Doseringsförslag: Blanda 1-2 skopor med 2-4dl vatten och drick 20-30min före fysisk aktivitet.
___________________________________________________
CREA GH är den nya generationens produkt för styrka, prestation och muskeltillväxt - Den perfekta produkten för att stimulera styrke- och muskelökning!
- Främjar muskeluppbyggnad och ökad muskelmassa
- Ingen uppladdning behövs!
- Optimera ditt GH
- Kreatinmix av tre olika komponenter
CREA-GH är baserad på en TRI-KREATINMIX, bestående av tre olika typer av kreatin för att maximera din styrka! Du behöver inte ha någon uppladdningsfas.
CREA-GH innehåller bl.a. Ornitin som är den aminosyra som stimulerar tillväxthormonet i kroppen och frigör HGH-hormonerna, vilket är en bidragande faktor till muskelökning, muskelreperation och en viss roll vid fettförbränningen. L-Ornitin är dessutom bl.a viktigt då det även agerar som byggstenar för de proteiner som används för att reparera muskelvävnad och påverkar muskeltillväxt. För att optimera produkten tillsattes L-Arginin för att optimera kombon med Ornitin samt zink som ingår i regleringen av uppbyggande hormon.
DAA bidrar med frisättningen av bl.a IGF-1 samt GH. Dessa två är otroligt viktigt för dig som vill maximera muskeltillväxten och din återhämtning.
CREA-GH är alltså produkten för dig som vill maximera din träning!
Rekommenderad dosering:
På träningsdagar tag en skopa blandat med 2-4dl vatten. På träningsfria dagar tag en skopa blandat med 2-4dl vatten direkt på morgonen eller innan sänggående.
Information:
Detta är ett kosttillskott och bör därför ej användas som ett alternativ till en varierad kost. Rekommenderad dos/dagsdos bör EJ överskridas.
Innehåll:
Innehåll per dosering:
FREAK OUT™ | Per 1 Skopa | Per 2 Skopor |
Beta alanin | 3200mg | 6400mg |
Citrullinmalat | 3100mg | 6200mg |
Kokosvattenpulver | 750mg | 1500mg |
ALC (Acetyl-L-Karnitin) | 500mg | 1000mg |
AAKG (Arginin-alfa-ketoglutarat) | 400mg | 800mg |
NALT (N-acetyl-l-tyrosin) | 300mg | 600mg |
Taurin | 250mg | 500mg |
Rosenrot | 200mg | 400mg |
Koffein | 175mg | 350mg |
Övriga ingredienser: Arom, Sötningsmedel: aspartam (E951), Ace-k (E950), surhetsreglerande medel: äppelsyra (E296), klumpförebyggandemedel: kiseldioxid (551), färgämne: rödbetsrött
Innehåll CREA-GH
CREATIN BLEND | ||
Kreatin Monohydrat | 2000mg | |
Tri-Kreatin-Malat | 1500mg | |
Kreatin Citrat | 1500mg | |
GH MUSCLEMIX | ||
DAA (D-asparaginsyra | 1250mg | |
L-Arginin-Alfa-Ketoglutatrat | 1000mg | |
L-Ornitin HCI | 750mg | |
Zink | 12,5mg (*125%) |